Számos különböző módon játszhattok vele:
1. A vízcseppek puzzle figuraként funkcionálnak. Akár 2 éves gyermeked is próbálkozhat a helyükre illesztésével. A cseppek kiemelkednek a felhőből, így könnyű megragadni őket.
2. A vízcseppek hátsó oldalán lévő pöttyöknek köszönhetően a gyermeked könnyedén megkülönböztetheti őket egymástól, sőt, akár szám szerint sorrendbe is teheti azokat. Az első csepp hátulján 1 pötty van, a második csepp hátoldalán 2 pötty, és így tovább... A 2-4 év közötti gyerekeknek segít a mennyiségek megértésében, és a számolás elsajátításában. Emellett könnyen ellenőrizhetik is magukat.
3. Ebben a játékban a szivárvány megfelelő színsorrendjében kell visszahelyezni az íveket az árbocra. A finommotoros mozgás fejlesztésén túl segít a színek és méretek közti különbség megértésében is.
4. Ha a szivárványíveket egymás mögé állítjuk, máris felépítettük egy golyós játék kapuit. A feladata, hogy átgurítsuk az összes kapun a golyót, mely annál nehezebb, minél messzebbről történik. 3-5 év között gyerekeknek ajánljuk, és akár csoportban is játszhatják.
5. Az egykezes egyensúlyjátékhoz a 2-3 éves gyermeked még igénybe veheti a napsugarat szimbolizáló filc anyagot. Az ügyesebbek és a felnőttek; esetleg Te magad e nélkül is próbálkozhatsz.
6. A kétkezes egyensúlyjátékban a gyermeknek mindkét kezét használnia kell. Nagyban fejleszti a koncentrációs képességét, így valódi kihívást nyújt, és megannyi sikerélményt rejt számára.
7. Szivárvány-virágot is építhettek az árboc köré, kreatív módon. Ehhez szintén mindkét kezetekre szükség van.
8. A legnagyobb kihívás a 4-99 éves korúak számára, ha árboc használata nélkül próbálják a szivárvány-virág építését. A cél az összes alkatrész felhasználása.