Használat
Adjunk a gyermeknek egy pohár vizet, 1 darab itatóspapírt vagy más nedvszívó papírt (papírtörlő, szalvéta, zsebkendő), és egy tiszta papírlapot, amin ellenőrizheti az árnyalatokat. Jól megvilágított helyre ültessük a gyermeket.
A pipetta segítségével cseppentsünk a paletta mélyedéseibe festéket a flakonokból. A mellékelt keverési javaslatok alapján elkészíthetjük a szükséges árnyalatokat. A színek keverését elvégezhetjük anélkül, hogy a flakonokat bepiszkítanánk. A pipettát mindig mossuk át, mielőtt a következő festékhez nyúlnánk.
A festést kezdjük a világos, oldottabb színekkel. Ha a képen a bőrt is ki kell festeni, kezdjük azzal, és ne törődjünk vele, ha a szomszédos területekre is átmegy a festék, mert később ezekre ráfesthetünk.
Ha selymes tónust szeretnénk elérni, hígítás nélkül használjuk a festékeket. Fontos, hogy az ecsetet mindig mossuk ki és töröljük le, mielőtt egy újabb festékbe mártanánk. Ha a színek összhangja nem tökéletes, vízzel és itatóssal átmegyünk rajta, s újrakezdhetjük a festést, hogy tökéletes képet készíthessünk.
Ne adjuk 3 évesnél fiatalabb gyermek kezébe! Lenyelhető, beszippantható részeket tartalmaz.
Hogyan hozzuk létre a világ összes színét?
Úgy tartják, hogy 3 alapszín létezik, a kék, a piros és a sárga, amelyekből az összes többi szín létrehozható.
Ahhoz, hogy gyönyörű Aquarellum kép jöjjön létre, követni kell a doboz alján leírtakat és a mellékelt lapon található színkeverési arányokat. A legjobb árnyalatokat akkor kapjuk, ha egy főszínből indulunk el, és fokozatosan, sok szekunder árnyalaton keresztül jutunk el egy másik főszínig.
Figyelmeztetések
Ne hagyjuk az ecsetet ázni a vízben. Mindig legyen kéznél nedvszívó papír. Ne hagyjuk, hogy a gyermek szőnyegen vagy plüss bevonatú bútoron játsszon az Aquarellummal. Ha folt került valahova, azonnal öblítsük ki hideg vízzel. Szükség esetén színszappant használhatunk.